Detalii loc de munca

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI: - Proiectarea diverselor instalatii solicitate de catre client (pentru linii de asamblare, pentru fabricatie piese, etc); - Supervizarea executiei acestor instalatii, asamblarea la client (in tara si in strainatate),punere in functiune, interventii in timpul perioadei de garantie; - Posibil, in functie de proiect, coordonarea unei echipe de max. 3 ingineri (subcontractori sau clienti); - Legatura permanenta cu clientul in realizarea instalatiilor / echipamentelor solicitate, in concordanta cu caietul de sarcini si in termenul impus; - Negocierea de preturi si termene de predare cu furnizorii de componente sau subansamble. Beneficii : - Tichete de masa, - Masina, - Telefon mobil, - Laptop,

Cerinte

CERINTE: - Studii superioare - diploma de Inginer Mecanic, absolventi ai facultatii de TCM sau Autovehicule Rutiere; - Minim 3 ani de experienta in proiectare mecanica - industria auto (linii de montaj si asamblare, matrite de injectie si de ambutisare, componente auto, SDV, etc); - Limba franceza cel putin nivel mediu. Cunostintele de limba engleza constituie un avantaj; - Cunostinte solide de mecanica, pneumatica si mecanica fluidelor - in industria auto; - Bun cunoscator al soft-urilor de proiectare AUTOCAD 2000, SolidWorks.Experienta in CATIA si in Pro Engineer este binevenita; - Familiarizarea cu mediul de lucru in cadrul producatorilor romani de automobile este un avantaj; - Experienta ca si leader de echipa - Project Management; - Abilitati excelente atat in lucrul in echipa, cat si in autonomie, creativitate, rigurozitate, capacitate de a respecta termenele de predare a proiectelor la client, bun negociator; - Mobilitate, disponibilitate la deplasari de scurta durata la sediul clientului, in tara sau in strainatate.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate