Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Responsabilitati: -Efectueaza diagnosticarea si depanarea echipamentului IT (server, PC, laptop, echipamente networking, etc.) -Efectueaza service de intretinere la echipamentele specifice la clienti; -Configureaza echipamente IT; livreaza si instaleaza echipamentele configurate; -Instaleaza si testeaza sistemul de operare aferent echipamentului; -Acorda suport tehnic la telefon sau la beneficiar pentru produsele configurate/instalate/livrate; -Se perfectioneaza in permanenta prin cursuri sau studiu individual si sustine examene de autorizare pentru tipurile de produse cu care lucreaza; -Asigura servicii IT specifice clientului pentru contractele de tip outsourcing; Beneficii: -Pachet salarial atractiv, corelat cu rezultatele; -Formare de exceptie si obtinere certificari profesionale; -Lucrul intr-o echipa dinamica, profesionista si acces la tehnologie de ultima generatie;

Cerinte

Cerinte: -Studii superioare tehnice; -Cunoasterea temeinica a produselor si serviciilor de pe piata IT; -Experienta intr-un post cu interactiune directa cu clientii - reprezinta un avantaj; -Responsabil, serios, organizat, inclinatie spre service IT; -Cunostinte foarte bune de Limba Engleza; -Capacitate de a lucra eficient in conditii limita; -Permis de conducere categoria B;