Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Bucuresti

Descrierea jobului - România

implementarea si dezvoltarea planului de vanzari, continua crestere in patrunderea pe piata regionala, monitorizarea pietei. Va avea responsabilitatea pentru propunerea strategiilor, dezvoltarea operatiunilor de vanzare si a planurilor de marketing, in colaborare cu managementul firmei . - dezvolta baza de clienti prin identificarea de noi potentiali clienti si prin cresterea pe piata a clientilor déjà existenti, - creeaza si dezvolta planuri de vanzari, la fel de bine initiaza si implementeaza planurile de vanzari in conformitate cu stragetiile si obiectivele firmei, - conduce planurile si are in grija activitatile si evenimentele de marketing, - monitorizeaza piata de dezvoltare ( aplicatii si solicitari ale clientilor, preturi, concurenta ) si propune planul de actiune pentru a mari afacerea, - genereaza rapoartele de activitate pentru vanzari, - analizeaza periodic eficienta activitatilor de vanzari si pozitia pe piata a firmei; propune masuri de imbunatatire a pozitiei pe piata, - monitorizeaza performanta bugetului asigurandu-se ca nivelul de cost intentionat este mentinut in conformitate cu obiectivele realizate ale firmei si cu satisfacerea clientilor, - asigura comunicarea eficienta si mentine relatiile cu Biroul Central de la firma mama si cu celelalte sedii ale firmei;

Cerinte

- obligatoriu studii superioare in domeniul electronicii ( BSEE/MSEE ) - minimum 5 ani experienta in vanzarea produselor din industria electronica, - experienta in a vinde pe piata in sistemul business to business cu clientela profesionala, - asigura si demonstreaza o puternica orientare in politica de vanzari cu interes asupra crearii unor relatii de durata cu partenerii - poseda cunostinte analitice in elaborarea rapoartelor, strategii in curs de dezvoltare si politici de implementare, - abilitate in identificarea de oportunitati si imbunatatire a procesului de implementare, - puternice abilitati de comunicare interumane cu membrii echipei, - inclinare spre un program flexibil si activitate de teren, - excelente cunostinte de lb. engleza ( scris si vorbit ). Oferta ( bonusuri, beneficii ) - Pachet salarial atractiv, negociabil in functie de experienta in domeniu; - Masina de serviciu; - Telefon mobil. Asteptam cv-urile dvs la:cv@qlt.ro; http://www.qlt.ro

Arata anuntul si prietenilor tai