Detalii loc de munca

Descrierea jobului

-coordonarea si supravegherea echipelor de foraj pentru desfasurarea activitatii lor in conformitate cu programul de foraj in conditii optime de calitate si siguranta; -coordonarea si conducerea tuturor operatiilor legate de echipamentele de foraj in functie de specificul proiectului: prospectiune geologica, investigare geotehnica, forare hidrologica; -supravegherea respectarii parametrilor regimului de foraj si urmarirea consumului de combustibil pe instalatii; -elaborarea necesarului de materiale si echipamente pentru proiectele supervizate; -verificarea rapoartelor zilnice, a fiselor de foraj si intocmirea situatiilor de lucrari precum si a documentatiei aferente forajelor executate; -verificarea instruirii personalului din subordine privind normele de sanatate si securitate in munca.

Cerinte

-CUNOSTINTE AVANSATE DE LIMBA ENGLEZA/FRANCEZA; -studii superioare in domeniul tehnic; -experienta in domeniul forajului de petrol; -experienta pe alte platforme marine si alte santiere externe, prezinta un avantaj cunostinte operare PC: Outlook, Word, Excel; -eficacitate in comunicare si in raporturile interpersonale; -capacitatea de a lucra in echipa, dar si de a lucra sub coordonare; -capacitate de a lua decizii rapide, eficiente si responsabile.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate