Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Descrierea companiei: Clientul nostru este o companie infiintata in 2002, fiind distribuitor unic pentru Romania al unuia dintre cei mai mari producatori din Europa pe segmentul uleiuri si lubifianti industriali. -este responsabil de zonele Banat si Transilvania; -este responsabil de efectuarea vizitelor la clientiii deja existenti pentru a identifica noi aplicatii; -mentine relatia cu clientii deja existenti si raspunde nevoilor acestora pe linie de consultanta tehnica, oferire de solutii potrivite; -identifica noi oportunitati; -efectueaza numarul de vizite stabilit pe zile si saptamana, in functie de politica companiei; -participa la cursurile oferite de companie; -intocmeste rapoartele zilnice de vizita si le transmite saptamanal, direct catre firma mama din Germania.

Cerinte

-experienta in vanzari pentru sectorul industrial de 3 ani de zile sau provenienta dintr-un mediu tehnic, industrial. Candidatul potrivit a vandut produse industriale de genul: rulmenti, filtre, curele si lanturi de transmisie, orice gen de produs care necesita consultanta tehnica. Candidatul potrivit are cunostinte tehnice si este familiarizat cu echipamente industriale/ orice gen de produse care necesita solutii de ungere. -studii superioare: Inginerie (obligatoriu): profilul mecanica, electromecanica, tehnologia constructiilor de masini (ideal) -cunostinte AVANSATE de limba engleza (obligatoriu!!!) -cunostinte MS Office; -carnet de conducere categoria B; -prezenta placuta, carisma; -dorinta de a se perfectiona; -candidatul ideal este cel care vrea mai mult, care doreste sa creasca si sa se dezvolte intr-o companie de renume mondial; -candidatul ideal este cel caruia ii place sa vorbeasca cu specialistii, le intelege nevoile si le ofera solutiile cele mai potrivite; -candidatul ideal este organizat, isi planifica activitatea si VREA sa reuseasca. -candidatul ideal este cel care STIE ca un produs de CALITATE face diferenta.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate