Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Numele companiei: LORNAMEAD Group Ltd LORNAMEAD Group Ltd (Marea Britanie) este în prezent de recrutare persoane calificate în diferite poziții de locuri de muncă vacante cu parametrii companiei. Job Denumire: Inginer electronic Responsabilitati principale: Inspecta, opera, sau a instalațiilor de testare și sisteme pentru a diagnostica defecțiuni. Tip de înregistrare și costurile de întreținere sau reparații. Repararea sau înlocuirea pieselor defecte de echipamente electronice. Efectua lucrări de întreținere preventivă de rutină pentru a se asigura că echipamentul continuă să ruleze fără probleme Realizarea de studii de fezabilitate pentru noile inovații tehnice. Coordonarea tehnicieni junior și artizani. Întreținerea, repararea, depana, modifica și a instala diverse tipuri de echipamente electronice și dispozitive conexe, cum ar fi transmiterea electronică și primirea de echipamente. Aplica cunoștințe tehnice de principii electronice în determinarea unor defecțiuni la echipamentul și se aplică de calificare în restabilirea funcționării echipamentelor, a evalua performanța și fiabilitatea de prototip sau de producție în modul și recomandă schimbări în circuitele sau specificațiile de instalare a simplifica asamblare și de întreținere. Oferă îndrumare tehnică pentru tehnicieni de nivel inferior. Participarea la reuniuni, scris rapoarte și prezentări de manageri și clienți.

Cerinte

CERINȚELE RELEVANTE / EXPERIENȚĂ De preferință, educat la nivel de grad, sau de calibru absolvent cu experiență corespunzătoare. Relocarea eligibile: Da (relocare pot fi luate în considerare în parametrii de companie). Competențe informatice / cunoștințe IT bună este un avantaj suplimentar. Orientat catre detalii, organizat și analitice și trebuie să posede puternic etica și integritatea. Și abilități de creare a relațiilor de auto-motivați, cu co-lucrătorilor. Scopul-orientat cu capacitatea de a lucra cu termene strânse. beneficii: Formare și dezvoltare £ 3.800 - 9.000 de lire sterline (GBP) lunar. Tratamentul medical. Concediul anual. Concediu medical. Viața personală și de accident. Stimulente și bonusuri.