Detalii loc de munca

Descrierea jobului

KREVIN recruteaza pentru Franta, Inginer proiectant Descrierea postului: - desfasoara activitati de proiectare asistata pe calculator si de urmarire a modului de implementare a proiectului pana la finalizare; - analizeaza, concepe si proiecteaza pe baza unei teme de proiect; - stabileste solutia tehnica finala de comun acord cu responsabilul tehnic al clientului; - intocmeste lista de achizitii aferenta proiectului alocat; - parcurge complet documentatia tehnica pentru dosarul de productie primit de la client, identifica problemele, le solutioneaza si colaboreaza cu seful de atelier in vederea aplicarii lor; - identifica furnizori si produse si solicita oferte pentru produsele necesare executarii si finalizarii proiectelor.

Cerinte

Cerintele postului: - calificare inginer MECANIC (studii superioare); - bune cunostinte de mecanica, metalurgie, sudura si desen tehnic; - cunostinte limba FRANCEZA MEDIU-AVANSAT; - cunostinte limba germana mediu-avansat constituie avantaj; - experienta minim 5 ani; - cunostinte utilizare softuri de proiectare: AUTOCAD 2011 SI CATIA (CATIA V5 R19). Beneficii: - salarizare atractiva: 2000 euro/luna brut; - profesionalismul unei echipe cu experienta; - mediu de lucru placut si foarte stimulant. Numai candidatii selectati vor fi contactati. Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.