Detalii loc de munca

Descrierea jobului

EBC Interim recruteaza un inginer HVAC : Atributii: -Elaborarea tehnica a proiectelor, in subordinea sefului de proiect. -Studiul tehnic in faza de executie -Intocmirea planurilor de design, de executie si de sinteza -Intocmirea planurilor in 2D -Intocmirea diferitelor documente grafice -Intocmirea schemelor, a schemelor izometrice Sarcini: Faza de proiectare/Ofertare -Asigurarea conceptiei proiectului (Elaborarea schemelor de principii; Realizarea ansamblului notelor de calcul necesare dimensionarii echipamentelor si retelelor) -Participarea la elaborarea ofertelor tehnice si financiare ale proiectelor. -Consultarea furnizorilor de echipamente-Participarea la sedinte-Vizite in santier -Respectarea termenelor de predare a documentatiilor/proiectelor Faza de executie -Elaborarea schemelor de principii -Realizarea ansamblului notelor de calcul necesare dimensionarii echipamentelor si retelelor (Bilant termic, Bilant aeralaulic, Bilant fluid, Note de calcul ce dimensioneaza retelele HVAC/instalatii sanitare si incendiu/ desfumare ) -Consultarea furnizorilor de echipamente / analiza ofertelor financiare -Vizite in santier-Respectarea termenelor de predare a documentatiilor/proiectelor Elaborarea tuturor tipurilor de documente sau notelor de calcul necasare realizarii etapei de analiza tehnica a lucrarii de executie.

Cerinte

Competente: -Word, Excel ( cunoasterea sistemului de operare la nivel utilizator) -Cunoasterea si utilizarea instrumentelor de software la nivel de utilizator (AutoCAD) -Limba engleza nivel avansat, limbaj tehnic -Autonomie: spirit de initiativa -Luarea de decizii: capacitatea de a stabili si gestiona prioritatile -Rigoare: organizare si metoda -Devotament fata de societate : integritate, discretie, confidentialitate. Salariul NET : 2600 RON + bonuri de masa + decontarea transportului.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate