Acest anunt nu mai este activ

Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Bologna

Descrierea jobului - Italia

Sintech Engineering, societate italiana de consultanta in domeniul ingineriei cauta in scopul angajarii in Italia ingineri proiectanti mecanici. Responsabilitati: Activiatea consta in proiectarea 2D si 3D de componente automotive in conformitate cu specificatiile tehnice furnizate de catre clientul nostru.

Cerinte

- studii superiore tehnice (Mecanica, TCM, Transporturi) - cunoasterea unuia dintre soft-urile CAD 3D: Catia V5, Unigraphiscs NX, Pro/E etc. - experienta de peste 2 ani in proiectare de componente mecanice (motoare, suspensii, chassis, caroserie, finisaje interne si externe etc.); - cunostinte ale tehnologiilor de realizare a pieselor turnate, pieselor din plastic, componentelor sudate; - cunostinte in ceea ce priveste tratamentele termice si/sau proiectarea matritelor pentru realizarea pieselor din materiale plastice. - cunostinte avansate de limba engleza si/sau italiana. - disponibilitate la transfer in Italia. Beneficii Oferite Retributie stimulanta in functie de competentele demonstrate pe parcursul selectiei si a probei tehnice in CAD 3D, care se va desfasura la sediul nostru din Bologna – Italia. Sunt rugate sa trimita CV-ul persoanele care indeplinesc cel putin 3 din cerintele de mai sus.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate

Arata anuntul si prietenilor tai