Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Sintech Engineering, societate italiana de consultanta in domeniul ingineriei cauta in scopul angajarii in Italia ingineri proiectanti mecanici. Responsabilitati: Activiatea consta in proiectarea 2D si 3D de componente automotive in conformitate cu specificatiile tehnice furnizate de catre clientul nostru.

Cerinte

- studii superiore tehnice (Mecanica, TCM, Transporturi) - cunoasterea unuia dintre soft-urile CAD 3D: Catia V5, Unigraphiscs NX, Pro/E etc. - experienta de peste 2 ani in proiectare de componente mecanice (motoare, suspensii, chassis, caroserie, finisaje interne si externe etc.); - cunostinte ale tehnologiilor de realizare a pieselor turnate, pieselor din plastic, componentelor sudate; - cunostinte in ceea ce priveste tratamentele termice si/sau proiectarea matritelor pentru realizarea pieselor din materiale plastice. - cunostinte avansate de limba engleza si/sau italiana. - disponibilitate la transfer in Italia. Beneficii Oferite Retributie stimulanta in functie de competentele demonstrate pe parcursul selectiei si a probei tehnice in CAD 3D, care se va desfasura la sediul nostru din Bologna – Italia. Sunt rugate sa trimita CV-ul persoanele care indeplinesc cel putin 3 din cerintele de mai sus.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate