Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

SINTECH, societate italiana de inginerie, leader in proiectare Automotive/Powertrain si Industriale, cauta noi ingineri proiectanti pentru ai putea integra in propria echipa si care sa indeplineasca cel putin 3 din caracteristicile indicate:

Cerinte

A - experienta de cel putin 2 ani in domeniu; B - bune cunostinte de mecanica si de desen tehnic/prelucrari materiale/ tolerante; C - cunoasterea detaliata a metogologiilor de proiectare a componentelor turnate din fonta/ aliaje si a tehnologiilor de injectie sau matrite pentru aliaje usoare ; D - bune cunostinte de modelare CAD 3D de chiuloase, arbori - motor; E - bune cunostinte de proiectare de componente din material plastic si modelare 3D a acestora, prin utilizarea modulelor de suprafete 3D; F - bune cunostinte si experienta de cel putin 2 ani in CAD-ul UG-NX: Assembly - Solizi - 2D G - bune cunostinte si experienta de cel putin 1 an in CAD-ul UG-NX : Suprafete H - bune cunostinte si experienta de cel putin 2 ani in CAD-ul Pro/E: Assembly - Solizi - 2D I - bune cunostinte si experienta de cel putin 1 an in CAD-ul Pro/E: Suprafete J - bune cunostinte si experienta de cel putin 2 ani in CAD-ul Catia V5: Assembly - Solizi - 2D K - bune cunostinte si experienta de cel putin 1 an in CAD-ul Catia V5: Suprafete NB: Cunostintele avansate de limba engleza si/sau italiana sunt obligatorii Toti candidatii de ambele sexe care detin CEL PUTIN 3 din caracteristicile mentionate sunt invitati sa trimita CV-ul indicand litera corespunzatoare ca si referinta :Ref….. Beneficii Oferite: Retributie stimulanta in functie de competentele demonstrate pe parcursul selectiei de la sediul nostru din Bologna-Italia si activitatii la sediul clientului nostru, care garanteaza satisfactii si crestere profesionala.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate