Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Sintech Engineering Srl, societate italiana de consultanta in domeniul ingineriei cauta in scopul angajarii in Italia Ingineri Proiectanti pentru urmatoarele profile: Profilul A: INGINERI PROIECTANTI MECANICI CAD 3D - experienta de cel putin 2 ani in domeniu tehnic -componente mecanice automotive; - bune cunostinte mecanice si al desenului tehnic/tehnologii de prelucrare materiale, tratamente termice/tolerante; - cunostinte CAD 3D preferabil: Catia V5 si/sau Unigraphics si/sau Pro/E dar si alte CAD-uri; Constituie un avantaj: - Cunoasterea soft-ului Unigraphics NX Profilul B: INGINERI PROIECTANTI COMPONENTE DIN MATERIAL PLASTIC - Experienta de peste 2 ani in proiectare de componente auto realizate din materiale plastice sau compozite; - Bune cunostinte in ceea ce priveste tehnologiile de realizare a pieselor din materiale plastice sau compozite; - Cunostinte CAD 3D (solizi sau/si suprafete) Constituie un avantaj : - Cunoasterea soft-ului Catia V5 sau Unigraphics NX ( solizi si/sau suprafete);

Cerinte

- disponibilitate pentru transfer in Italia - disponibilitate de a invata un nou CAD - limba italiana si / sau engleza Beneficii Oferite Retributie stimulanta in functie de competentele demonstrate pe parcursul selectiei si a probei tehnice in CAD 3D.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate