Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Sintech Engineering Srl, societate italiana de consultanta in domeniul ingineriei cauta in scopul angajarii in Italia ingineri proiectanti pentru urmatoarele profile: Profilul 1: INGINERI PROIECTANTI MECANICI (Unigraphics, Catia V5, Pro/Engineer, Ideas). - Studii superiore tehnice (Mecanica, TCM, Transporturi) - Cunostinte foarte bune a cel putin unuia dintre soft-urile mentionate (solizi si/sau suprafete) - Experienta de peste 2 ani in proiectare mecanica de componente automotive (motoare, transmisii, suspensii, chassis, caroserie, finisaje interne si externe); - Cunostinte ale tehnologiilor de realizare a pieselor turnate, pieselor din plastic, componentelor sudate; - Cunostinte in ceea ce priveste tratamentele termice si/sau proiectarea matritelor pentru realizarea pieselor din materiale plastice. - Cunostinte avansate de limba engleza si/sau italiana. Constituie un avantaj: - Cunoasterea soft-ului Unigraphics NX; - Experienta in proiectarea de componente motoare/transmisii. Profilul 2: INGINERI PROIECTANTI COMPONENTE DIN MATERIAL PLASTIC (Sector AUTOMOTIVE) - Studii superiore tehnice (Mecanica, TCM, Transporturi) - Cunostinte foarte bune de CATIA V5, Unigrahpics NX, Pro/E (suprafete si/sau solide) - Experienta de peste 2 ani in proiectare de componente auto realizate din materiale plastice; - Bune cunostinte in ceea ce priveste tehnologiile de realizare a pieselor din materiale plastice; - Cunostinte avansate de limba engleza si /sau italiana. Constituie un avantaj : - Cunoasterea soft-ului Catia V5; - Experienta in proiectarea componentelor din material plastic.

Cerinte

Activitatea consta in proiectarea 2D si 3D de componente automotive in conformitate cu specificatiile tehnice furnizate de catre clientul nostru. Beneficii Oferite Retributie stimulanta in functie de competentele demonstrate pe parcursul selectiei si a probei tehnice in CAD 3D, care se va desfasura la sediul nostru din Bologna – Italia.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate