Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Se cauta urgent ingineri proiectanti mecanici pasionati de sectorul AUTOMOTIVE pentru a fi integrati in propria echipa de proiectare. Activitatea se va desfasura la sediul clientilor nostrii, companii de renume mondial. Profilul 1: INGINERI PROIECTANTI ( Unigraphics, Catia V5, Pro/Engineer, Ideas). - Experienta de peste 2 ani in proiectare mecanica de componente automotive (motoare, chassis, caroserie, finisaje interne si externe); - Cunostinte ale tehnologiilor de realizare a pieselor turnate, pieselor din plastic, componentelor sudate; cunostinte in ceea ce priveste tratamentele termice si/sau proiectarea matritelor pentru realizarea pieselor din materiale plastice. - Cunostinte avansate de limba engleza si/sau italiana. Profilul 2: INGINERI PROIECTANTI CATIA V5 (AUTO) - Experienta de peste 2 ani in proiectare mecanica de componente auto realizate din materiale plastice; - Bune cunostinte in ceea ce priveste tehnologiile de realizare a pieselor din materiale plastice; - Cunostinte avansate de limba engleza.

Cerinte

Activiatea consta in proiectarea 2D si 3D de componente automotive in conformitate cu specificatiile tehnice furnizate de catre clientul nostru. Beneficii: Retributie stimulanta in functie de competentele demonstrate pe parcursul selectiei care se desfasoara la sediul nostru din Bologna - Italia si activitati la sediul clientului nostru, care garanteaza satisfactii si crestere profesionala.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate