Acest anunt nu mai este activ

Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Bologna

Descrierea jobului - Italia

Sintech Engineering Srl, societate italiana de consultanta in domeniul ingineriei cauta in scopul angajarii in Italia Ingineri Proiectanti pentru urmatoarele profile: Profilul A: INGINERI PROIECTANTI MECANICI CAD 3D - experienta de cel putin 2 ani in domeniu tehnic -componente mecanice automotive; - bune cunostinte mecanice si al desenului tehnic/tehnologii de prelucrare materiale, tratamente termice/tolerante; - cunostinte CAD 3D preferabil: Catia V5 si/sau Unigraphics si/sau Pro/E dar si alte CAD-uri; Constituie un avantaj: - Cunoasterea soft-ului Unigraphics NX Profilul B: INGINERI PROIECTANTI COMPONENTE DIN MATERIAL PLASTIC - Experienta de peste 2 ani in proiectare de componente auto realizate din materiale plastice sau compozite; - Bune cunostinte in ceea ce priveste tehnologiile de realizare a pieselor din materiale plastice sau compozite; - Cunostinte CAD 3D (solizi sau/si suprafete) Constituie un avantaj : - Cunoasterea soft-ului Catia V5 sau Unigraphics NX ( solizi si/sau suprafete;

Cerinte

- disponibilitate pentru transfer in Italia - disponibilitate de a invata un nou CAD - limba italiana si / sau engleza Beneficii Oferite Retributie stimulanta in functie de competentele demonstrate pe parcursul selectiei si a probei tehnice in CAD 3D.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate

Arata anuntul si prietenilor tai