Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Poziţii: 3 Ţara: Italia Tip post: full time Experienţă: minima de 3 ani Salariu: sa discuta cu angajatorul Se acceptă CV în limba: romana sau italiana Descriere job: Cautam acum noi ingineri proiectanti pentru angajare in Italia. Candidatul ideal trebuie sa indeplineasca urmatoarele caracteristici: Profilul 1: - experienta de proiectare mecanica in sectorul Automotive utilizatori ai CAD-ului 3 D Catia V5 sau CAD-uri 3D similare - obligatoriu cunostinte baza de limba italiana si avansata de engleza. Profilul 2: - experienta in proiectarea componentelor electrice si a cablurilor de cel putin 2 ani, - cunoasterea unui CAD 3D: 1. PRO/E modulele Pro/Cabling, Pro/Diagram, Manufacturing/Harness. 2. Catia V5 modulele (Electrical Part Design, Electrical Assembly Design, Electrical Harness Assembly, Electrical Harness Flattening). 3. Unigraphics modulul Electrical Cabling. - bune cunostinte de limba engleza si/sau italiana. Profilul 3: - optime cunostinte de suprafete avansate in soft-ul CATIA V5 pentru modelarea componentelor de Aerodinamica pentru masina de Formula 1/2011, - bune cunostinte de limba engleza si/sau italiana

Cerinte

Cerinţe job: Candidatii vor desfasura activitati de proiectare pe o perioada determinata sub indrumarea unui team lider. Oferta job: Retributie stimulanta in functie de experienta si de standardele tarii unde se lucreaza. Oportunitatea unei experiente interesante intr-o companie solida si dinamica si pentru clienti renumiti (Ferrari, Ducati, Audi, Airbus, etc.).