Detalii loc de munca

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI · In functie de „oferta de angajare” in principal: menaj casnic si ingrijirea persoanelor varstnice. · Program 8 -10 ore/zi sau in functie de contractul de munca. SE ASIGURA: · Cazare gratuita in camera proprie in casa familiei gazda; · Masa gratuita in cadrul familiei gazda; · 1 zi libera / saptamana; · Durata contractului – intre 6 – 12 luni (cu posibilitatea de reinnoire); · Salariu – minim 600 euro (pentru doamnele care nu cunosc italiana) – doamnele care cunosc limba italiana la nivel mediu (adica pot purta o conversatie) au sansa sa castige intre 650-700 Euro net, in functie de familie si de disponibilitate in momentul sosirii;

Cerinte

CONDITII · 20-55 ani inclusiv · Experienta in urmatoarele domenii: menajerie sau medical. · Limba italiana nivel minim de conversatie. · Cazier curat · Apt de munca din punct de vedere medical. COSTURI: · 250 EURO in momentul in care se aduce dosarul - reprezentand taxa de consultanta. Aceasta suma se plateste in RON la cursul BNR din ziua respectiva; · 360 Euro taxa de mediere, taxa care se achita integral agentiei de intermediere din Italia, in momentul sosirii in Italia; · Bilet de transport: avion aprox. 200 Euro;