Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Diverse orase

Descrierea jobului - Germania

Programul se adreseaza doamnelor care doresc sa lucreze in domeniul ingrijirii persoanelor in varsta la azile din Germania. Sunt incurajate sa aplice persoane care au lucrat in domeniul medical: asistente medicale, infirmiere, sau persoane care au experienta in astfel de activitate din familie sau ocuparea unui post similar la diverse familii din tara si strainatate. Contractele se incheie pe o perioada lunga de timp, dar minim 6 luni. Salar oferit si beneficii: - Intre 600 EUR net si 1150 EUR net in functie de calificari si experienta; - Cazarea si masa asigurate de catre angajator

Cerinte

Conditii, calificari necesare si cerinte: - Limba germana de baza pentru comunicare orala; - Experienta in acest domeniu este de preferat dar nu obligatorie; - Diplomele si documentele justificative sa fie traduse in limba germana si legalizate; - Varsta maxima de 50 de ani si stare de sanatate buna.

Arata anuntul si prietenilor tai