Detalii loc de munca

Descrierea jobului

HKH Europe Consulting selecteaza ingrijitori batrani la domiciliu pentru Austria (24 ore din 24) . Descriere post ingrijitor batrani la domiciliu Austria: - se lucreaza ca persoana fizica autorizata ("Gewerbe"- selbstaendig). - cazare (camera proprie mobilata), masa asigurata. - plata 40 euro/zi, 45 euro/zi, 50euro/zi minus asigurari obligatorii (in primii trei ani ca "selbstaendig"=PFA platiti 157 euro in total asigurari de pensie, de sanatate si de accident pe luna). - contracte pe perioade minim 1 luna, cu posibiliate schimb la cerere. - plata salariu se face de catre familie direct ingijitorului in numerar la sfarsitul fiecarei luni. Acte necesare pentru incheiere contract: - c.v. complet. - foto profil (tip buletin) si foto in intregime. - diplome, recomandari dupa caz. - cazier judiciar valabil (nu mai vechi de 3 luni). - c.i. scanata. - contract intermediere. - adeverinta medicala. Ingrijitorul primeste fisa personei de ingrijit, contractul de munca si alte formalitati inainte de a pleca din Romania.

Cerinte

Limba germana mediu-conversational. Experienta ca ingrijitor batrani, poate fi si in familie. Calificarea in domeniu (cursuri de lunga sau scurta durata) sunt un avantaj.