Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Va rugam cititi intregul anunt inainte de a aplica. HKH Europe Consulting este o firma romaneasca de consultanta in munca cu director german. Oferim forme de munca legale si solutii pentru probleme in munca. HKH Europe Consulting este inregisrata la registrului comertului sub numarul J22/1394/2012, cod unic de inregistrare 30569181. Conditii munca ca ingrijitor la domiciliu in Austria: - se lucreaza cu Gewerbe- selbstaendig, echivalent PFA in Romania. - plata este 40-45 euro/zi (depinde de dificultatea cazului) minus asigurari (asigurarile obligatorii in Austria sunt de sanatate, de pensie si de accident in total 157 euro in primii 3 ani Gewerbe,peste 3 ani 191 euro/luna). -familia plateste salariul Dvs. in numerar, sau la cerere in cont, in ultima zi a lunii calendaristice pentru zilele lucrate. -cazarea si masa gratuite. Contractul de munca CA INGRIJITOR LA DOMICILIU este pe termen nelimitat cu familia (schimb la cererea ingrijitorului).

Cerinte

- limba germana mediu conversational. - experienta in ingrijire persoane (poate fi si in familie) sau studii in domeniu. Acte necesare: - cazier judiciar nu mai vechi de 3 luni (daca aveti Gewerbe putem renunta la cazier si adeverinta medicala si ne trimiteti ecardul scanat sau Gewerbe Anmeldung). - act identitate scanat (preferabil C.I.). - certificat casatorie (daca este cazul). - C.V. complet. - fotografie. - diplome , calificari, recomandari scanate (dupa caz).