Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Se cauta : Persoane serioase, numai doamne pentru ingrijire batrani la domiciliul acestora in Israel. Indatoriri : a. menajul complet al angajatorului, in casa acestuia,respectiv : cumparaturi, gatitul mancarii zilnice, spalatul ruflor, curatenia casei. b. ajutor la baie , imbracat, hranit ( daca este necesar ) al angajatorului. Supravegherea permanenta a acestuia. c. tinerea legaturii permanente cu doctorul curant si familia angajatorului. Oferta/Bonusuri : Contract legal de munca/ Viza de munca . Un salariu lunar de 4800 NIS brut = 3800 NIS nett = cca 1000 USD/net lunar , plus 400 NIS/lunar ( bani de buzunar ) , cazare , masa, asigurari medicale (1,80 USD/zi ) ca si asigurari sociale. Drepturi si Facilitati sociale : Dupa fiecare an de munca , angajatul este in drept de a primi bonus ( cel de al 13-lea salariu ) , concediu anual platit ( 14 zile lucratoare ) ; Zile ( sarbatorile legale ) libere / an - vor fi conform legislatiei de munca romane , si/sau, a tarii de provenienta a angajatului. Dupa expirarea contractului , muncitorul este indreptatit sa primeasca a. despagubiri materiale ( cumulat minimum 3 salarii ) b. restituirea impozitului pentru intreaga perioada lucrata c. pensie raportata la perioada de timp lucrata in baza unei vize legale de munca. Pensia se primeste in Romania, si/sau Republica Moldova in baza unui dosar special conceput, ce se depune la Casa de pensii in Romania/Moldova , la data varstei de pensionare.

Cerinte

Se solicita numai doamne, caracter bun, fara vicii, nefumatoare. - fara antecedente penale, fara restrictie de intra in Israel. Varsta : minim 25 ani - maxim 53 ani . – cunostinte de speciliatate in domeniu de “ ingrijire batrani “ .Cursurile speciale de Prim Ajutor se pot face dupa iscalirea contractului de asistenta/mediere. - cunoasterea unei alte limbi in afara limbii romane reprezinta un avantaj pentru solicitanti ( numai femei)