Detalii loc de munca

Descrierea jobului

SUPPORT WORKER for learning disabilities (ingrijitor pt. persoane cu dizabilitati) Responsabilitati: • asigurarea confortului rezidentului asistat; • pregatirea si administrarea alimentelor persoanei asistate; • acordarea ingrijirilor igienico-sanitare; • mobilizarea si transportul; • supravegherea starii de sanatate; • respectarea si aplicarea prescriptiilor medicale(administrarea medicamentelor); • acordarea primului ajutor; • gestionarea resurselor alocate; • asigurarea conditiilor igienico-sanitare(curatenia casei si a camerelor rezidentilor); • completarea fisei de ingrijire a persoanei asistate etc. Angajatorul ofera sprijin pentru gasirea cazarii, in limita locurilor disponibile in zona locului de munca. Angajatorul NU asigura cazare sau masa zilnica. In Londra cheltuielile pentru cazare, inclusiv utilitati (apa, gaze, electricitate etc.) se ridica la aproximativ 300-350£/luna (chiar si mai mici) in functie de locatie si gradul de confort. Plecarea va fi in termenul cel mai scurt posibil in functie de procesarea actelor necesare. Locatia jobului este intr-un CARE HOME privat din jurul Londrei.

Cerinte

CANDIDATUL IDEAL Pot aplica persoanele care: • au cunostinte de limba engleza de nivel mediu scris si vorbit; • nu au cazier judiciar; • sunt clinic sanatoase atat fizic cat si psihic; • este necesara o minima experienta in ingrijirea batranilor/bolnavilor/persoanelor cu dizabilitati; • varsta intre 30 – 55 ani.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala