Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Firma ingrijirebatran.ro Cautam persoane pentru ingijire batrani in Austria ! - Se lucreaza o luna, doua sau trei luni in Austria cu o luna,doua sau trei luni repaus in Romania. - Ingrijirea la domiciliu in Austria a varstnicilor consta in : ajutor pt deplasare, hranire,menaj, mentinerea intacta a contactelor sociale, comunicare, aprovizionare, pastrarea unui climat sanatos in locuinta; - NU se percepe comision sau orice plata anticipata ! - Se ofera cazare, masa si transport (Romania-Austria si invers); - Oferta este valabila pentru toti candidatii din Romania , indiferent de orasul de domiciliu; - Venitul lunar este de 1000 Euro net(in mana); - Aceste venituri se iau in calcul la pensii ; - Beneficiati de asigurare medicala

Cerinte

- experienta in domeniu constituie un avantaj; - atestatul de ingrijitor batrani constituie un avantaj, insa nu este obligatoriu ; - limba Germana la nivel conversational ; - dorinta de munca; - disponibilitate la contract pe termen lung - minim 2 luni. Criterii de selecţie : 1. Vârsta între 30 – 55 ani ; 2. Cunoaştinţe de limbă germană la nivel mediu - avansat; 3. Experienţă in domeniu; 4. Atestatul de ingrijitor batrani constituie un avantaj, insa nu este obligatoriu. 5. Dorinta de munca; 6. Disponibilitate la contract pe 3 luni. Aveţi nevoie de următoarele documente : - CV + fotografie bust si corp intreg - Carte de identitate (copie); - Cazier judiciar curat fara antecedente penale - nu mai vechi de 2 săptămâni (copie); - Certificat de nastere (copie); - Certificat de casatorie (copie).