Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Descriere job - Recrutam personal pentru îngrijire persoane vârstnice în Germania -salariul 1000€ - 1200€/luna in functie de nivelul de lb germana, experienta in domeniu si complexitatea cazului. - Se întocmesc toate documentele necesare de catre agentia noastra. Se cer cunostinte reale de limba germana. - Persoanele care nu cunosc limba germana ,si sunt din Timisoara dar doresc sa o invete, pot fi indrumate. - Cazare, masa si transport asigurat, asigurare medicala si taxe sociale platite. Va rugam sa trimiteti CV cu foto.

Cerinte

Ingrijirea la domiciuliu in Germania a varstnicilor consta in : ajutor pt deplasare, hranire,menaj, mentinerea intacta a contactelor sociale, comunicare, aprovizionare, pastrarea unui climat sanatos in locuinta. Se cer cunostinte reale de limba germana. - Persoanele care nu cunosc limba, dar doresc sa o invete, pot fi indrumate. - seriozitate; - responsabilitate; - calm; - adaptivitate; -rezistenta la stres, - experienta reprezinta un avantaj, dar nu este obligatorie Alte informaţii