Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

SC Infomunca SRL recruteaza femei pentru postul de asistente/ingrijire familii in Germania. Pentru aceasta pozitie exista urmatoarele variante: 1.asistent intern: se lucreaza la familii; -cazarea si masa sunt asigurate de angajator; - salariul este cuprins intre 600 si 1200 euro pe luna si depinde de cunostiintele de limba germana; -se acorda o zi libera pe saptamana; -atributiile pot fi si de ingrijire a copiilor si a casei; -salariul poate creste de la 800 la 1200 de euro in functie de atributiile si de orele lucrate; -limba rusa si limba germana reprezinta o conditie importanta pentru a fi acceptat; 2.asitente ca extern: -se lucreaza in 3 ture; -salariul este intre 1000-1700 euro in functie de orele lucrate

Cerinte

Experienta in domeniul ingrijirii si asistentei medicale este un criteriu esential pentru a fi selectat; -Cunostiinte de limba germana nivel minim conversational; -Cunostiintele de limba rusa reprezinta un avantaj la angajare; -Seriozitate la locul de munca si indeplinirea sarcinilor trasate de angajator; -Atributiile candidatului implica: ingrijire, mentinerea curateniei, acompanierea pacientilor, asistenta medicala propriu-zisa.