Detalii loc de munca

Descrierea jobului

HKH Europe Consulting este o agentie romaneasca de consultanta in munca cu director german, HKH Europe Consulting este inregisrata la registrului comertului sub numarul J22/1394/2012, cod unic de inregisrare RO30569181. Descriere post ingrijitor batrani la domiciliu Austria: - se lucreaza ca persoana fizica autorizata ("Gewerbe"- selbstaendig). - cazare (camera proprie mobilata), masa asigurata. - plata 40 euro/zi sau 45 euro/zi (in primii trei ani ca "selbstaendig"=PFA platiti 157 euro in total asigurari de pensie, de sanatate si de accident pe luna). - contracte pe perioade minim 1 luna, cu posibiliate schimb la cerere, trebuie sa ne anuntati cu minim 14 zile inainte cand doriti schimbul, costurile de transport le suportati Dvs. din proprii bani. - comision 300 euro (se platesc o singura data chiar daca veti primi mai multe contracte de munca prin agentia noastra) comisionul acopera prelucrare dosar,costurile de traduceri, inregistrare "Gewerbe"= echivalentul a PFA in Romania, si contract de munca direct cu familia. - plata se face in numerar, la cerere in cont de catre familie direct ingijitorului Acte necesare pentru incheiere contract: - c.v. complet. - foto profil (tip buletin) si foto in intregime. - diplome, recomandari dupa caz. - cazier judiciar valabil. - c.i. scanata. - contract intermediere. - adeverinta medicala.

Cerinte

Cerinte pentru post ingrijire batrani Austria: - limba germana nivel mediu. - profesionalism. - experienta anterioara #9poae fi si in familie). - calificarea in domeniu reprezinta un avantaj.