Detalii loc de munca

Descrierea jobului

HKH Europe Consulting este o agentie romaneasca de consultanta in munca cu director german si se ocupa cu selectia de personal in domeniul igrijire la domiciliu pentru Austria. Oferim forme de munca legale si solutii pentru probleme in munca. HKH Europe Consulting este inregistrata la registrului comertului sub numarul J22/1394/2012, cod unic de inregistrare RO30569181. Conditii munca in Austria: - se lucreaza cu Gewerbe- selbstaendig, echivalent PFA in Romania. - familia plateste salariul Dvs. in numerar, sau la cerere in cont, in ultima zi a lunii pentru zilele lucrate. - Contractul de munca CA INGRIJITOR LA DOMICILIU este pe termen nelimitat cu familia (pauza sau schimb la cererea ingrijitorului). - plata este 40 euro/zi cazuri persoane mobile, 45euro/zi persoane imobilizate (scaun cu rotile sau la pat) minus asigurari (asigurarile obligatorii in Austria sunt de sanatate, de pensie si de accident in total 157 euro in primii 3 ani de Gewerbe, 191 euro peste 3 ani). - drumul nu se deconteaza. Cazul pe care il avem in Viena este un domn, domnul a avut probleme cu alcoolul, acum nu mai bea deloc, are nevoie de motivare,sustinere pentru reintegrare sociala, menaj, cumparaturi gatit. Insotitorul (femeie sau barbat) preferabil varsta cuprinsa intre 40 si 50 ani, sa aiba permis de conducere aspect fizic ingrijit, prezenta fizica placuta, atitudine pozitiva.

Cerinte

- limba germana conversational- permis de conducere. - abilitati bune in a se ocupa de menaj, gatit (Haushalt). - bune abilitati conversationale. Acte necesare: - cazier judiciar nu mai vechi de 3 luni (daca aveti Gewerbe putem renunta la cazier si adeverinta medicala si ne trimiteti ecardul scanat sau Gewerbe Anmeldung scanat). - adeverinta medicala. - certificate de casatorie (daca este cazu). - act identitate scanat (preferabil C.I.). - C.V. complet (mentionati toate experientele in munca). - fotografie. - diplome , calificari, recomandari scanate (dupa caz).