Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Linz

Descrierea jobului - Austria

HKH Europe Consuling seleceaza ingrijitori batrani la dimicili in Austria. Se lucreaza ca PFA (Gewerbe), se poate lua concediu la cerere si reveni la munca. Plata 40-45 euro/zi minus 157 euro/luna asigurarile (pensie, sanatate, accidene), cazarea si masa sun asigurate gratuit. Variatia de 40-45 euro pe zi este in functie de dificultatea cazului. Plata se face in numerar de catre familie direct ingrijitorului. Comisionul de intermediere 300 euro, se platese o singura data indiferent cate contracte va intermediem in timp. Comisionul include: traducere acte dosar, inregistrare Gewerbe daca este cazul,Anmeldung si contracul de munca.

Cerinte

Limba germana mediu, avansat. Calm si rabdare penru a lucra cu persoane bolnave. Experienta anterioara in ingrijire batrani este binevenita. Calificarea in domeniu reprezinta un avantaj.

Arata anuntul si prietenilor tai