Detalii loc de munca

Descrierea jobului

HKH Europe Consulting agentie de recrutare romaneasca inregistrata la registrul comertului sub numarul:J22/1394/2012,RO30569181 selecteaza ingrijitori batrani la domiciliu pentru Austria (24 ore din 24) . Se lucreaza ca persoana fizica autorizata- Gewerbe (selbstaendiger). Salariu 40-45 euro pe zi in functie de dificultatea cazului, din care in primii 3 ani ca selbstaendiger (echivalent PFA in Romania) se platesc 157 euro in total asigurari (de pensie, de sanatate, de accident), cazare (camera proprie) si masa asigurate. Plata se face in numerar, la cerere in cont, de care familie direct ingrijiorului in ultima zi din luna. Se lucreaza cu schimb la cerere. Comision 300 euro (include traducere acte, inregistrare domiciliu -Anmeldung, formalitati inregistrare Gewerbe in Austria, contract de munca direct cu familia, comisionul se plateste o singura data indiferent cate contracte in acest domeniu primiti in timp.

Cerinte

Limba germana mediu, avansat. Experienta anterioara ca ingrijitor este un avantaj. Profesionalism, calificarea in domeniu (cursuri de lunga sau scurta durata) constituie un avantaj. Acte necesare pentru incheiere contract: - c.v. complet. - foto profil (tip buletin) si foto in intregime. - diplome, recomandari dupa caz. - cazier judiciar valabil. - c.i. scanata. - contract intermediere. - adeverinta medicala.