Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

LIMBA GERMANA OBLIGATORIU NIVEL B1-B2 NU APLICATI DACA NU CUNOASTETI LIMBA GERMANA AVANSAT!!!!!!!!!! SE LUCREZA DOAR CU CONTRACT LEGAL DE MUNCA!!! Selectam personal pentru case de batrani,cu contract de munca. Salarizarea pentru ingrijitori batrani este pe perioada de inceput, pana la obtinerea certificatului de libera practica (Zulassung) aprox. 1690 euro (brut) iar dupa recunoasterea diplomei salarul este intre 2300 si 2500 Euro. Contractele de munca se incheie direct cu angajatorul, pe perioada nedeterminata si o perioada de proba de 6 luni. Angajatorul suporta costurile biletului de avion in Germania; cazarea este pe o perioada de max. 3 luni oferita in incinta casei de batrani .

Cerinte

Clinic sanatos. Fara cazier. Experienta profesionala pana in prezant. Diploma/atestat calificare ingrijitor batrani, ca urmare a unor cursuri acreditate si recunoscute E.U. Cunostinte de lb. germana la nivel conversational (cababilitate de a sustine un interviu in germana) CUNOSTINTE DE LIMBA GERMANA MEDIU-AVANSAT OBLIGATORIU!!!!!!!!! NU DEPUNETI C.V DACA NU INDEPLINITI CONDITIILE!!!!!!!!!!!!!!!! CV-urile selectate vor sustine un interviu direct cu angajatorul in limba germana.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala