Detalii loc de munca

Descrierea jobului

-Selectia si recrutarea personalului necesar pentru ocuparea posturilor disponibile; -Intocmirea dosarului de personal, obtinerea de la salariat a documentelor, actelor si declaratiilor necesare la dosar; -Intocmirea si incheierea contractelor individuale de munca pentru transmiterea in Revisal; -Intocmirea si verificarea pontajelor lunare si transmiterea acestora la termenele stabilite pentru calculul salarial, inclusiv calculul sporurilor la salariul de baza; -Intocmirea documentelor ce produc modificari ale contractului individual de munca, inclusiv elaborarea si comunicarea deciziilor de sanctionare pentru abateri disciplinare; -Elaborarea fiselor de post; -Crearea unei baze de date specifica HR si actualizarea permanenta a acesteia; -Calculul concediilor de odihna si al concediilor medicale; -Intocmirea adeverintelor pentru salariati; -Intocmirea rapoartelor de personal; - Realizarea instructajului de baza a noilor angajati. B). SSM, PSI. - Raspunde de activitatea in domeniul securitatii si sanatatii in munca, PSI - Implementeaza si asigura respectarea legislatiei - Asigura intruirea angajatilor - Organizeaza evidenta fiselor SSM, PSI; - Mentine legatura cu furnizorul de servicii medicale, responsabil de procesul de medicina muncii.

Cerinte

-atestat inspector resurse umane; -atestat inspector SSM, PSI; -experienta minim 2 ani; -bune abilitati de organizare; -abilitati de comunicare; -corectitudine si rigurozitate; -cunostiinte operare Windows Office, EXCEL; -buna cunoastere a legislatiei muncii si salarizarii, precum si a SSM si PSI.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala