Detalii loc de munca

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI -Are in subordine intregul personal cu atributii de paza. Organizeaza, planifica, conduce si controleaza nemijlocit activitatea de paza obiective si bunuri, instruirea si echiparea personalului. -Participa la intocmirea planurilor de paza si asigura aplicarea acestora de catre subordonati. -Urmareste ca in planurile de paza sa se prevada toate riscurile de securitate a obiectivului. -Analizeaza, inregistreaza si informeaza directorul general despre activitatea serviciului. -Analizeaza situatiile operative si propune masurile ce se impun pentru sporirea securitatii obiectivelor aflate in responsabilitate. -Asigura si controleaza echiparea corespunzatoare a personalului cu atributii de paza, pe timpul serviciului. -In raport de evenimentele deosebite intervenite la obiectivele aflate in paza, prezinta, periodic directorului general propuneri de masuri in vederea eliminarii deficientelor constatate. -Organizeaza, conduce si executa intreaga activitate pe linia protectiei muncii si PSI si tine evidenta instructajelor efectuate, in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare. -Intocmeste si urmareste respectarea intocmai a graficului de control la obiective. -Indeplineste orice alte atributii prevazute de lege sau dispuse de conducerea directiei.

Cerinte

CANDIDATUL IDEAL -Studii superioare militare sau civile cu diplomă de licenţă. -Cursuri in domeniul apararii, ordinii publice, sigurantei nationale. -Aptitudini de leadership, organizare, coordonare si control. -Persoana cu conduită morală conform normelor civice şi militare.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale