Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Te invitam sa participi la un internship de doua saptamani la Shakespeare School, timp in care te vei familiariza cu metodele noastre de predare si vei sustine tu insuti ore de engleza. Important: Programul de internship se poate finaliza cu angajarea ta full-time pe postul de profesor de limba engleza! Termen limita de primire a CV-urilor: Trimite-ne CV-ul tau si o scrisoare de intentie in limba engleza pana pe 20 Mai 2013 iar noi vom fi nerabdatori sa te cunoastem! Cui ne adresam? Studentilor in ani terminali, masteranzilor si proaspetilor absolventi ai Facultatii de Limbi Straine/ Litere (cu specializarea engleza). Daca nivelul tau de engleza este exceptional si iubesti limba engleza atat de mult incat ai vrea sa o predai si altora, atunci esti candidatul potrivit. Ce vei face? •Vei asista la cursuri sustinute de profesorii Shakespeare School •Vei fi indrumat de profesori cu experienta in predarea limbii engleze •Vei invata metodele de predare Shakespeare School •Vei preda tu insuti in stilul Shakespeare School, avand mereu sprijinul profesorilor nostri •Vei primi feedback in urma lectiilor sustinute •Vei avea acces la toate materialele de studiu a limbii engleze

Cerinte

Ce asteptam de la tine? •Sa ai cunostinte foarte bune de limba engleza •Sa iti placa sa predai si sa fii entuziasmat de lucrul cu copiii •Sa fii punctual, ambitios, flexibil si deschis la noi provocari

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate