Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

ZIP Travel iti propune un stagiu de internship in cadrul unui lant hotelier recunoscut la nivel mondial, Marriott Indianapolis! Vrei sa mergi in locul unde se desfasoara cea mai mare competitie de formula 1 din USA?? Atunci, aplica pentru una dintre urmatoarele oferte de internship oferite in cadrul acestui hotel: A) Female for the Front Office position • Salariu : 9$/ora • Ore de munca : 32 h/saptamana • Cazare : poate fi asigurata si in cadrul hotelului contra cost; • Durata job : 1 an • Conditii : Personalitate deschisa, amabila, nivel conversational de engleza • EXPERIENTA NU ESTE OBLIGATORIE B) Male or female for Food and Beverage position. • Salariu : intre $6-$9/ora depinzand de pozitie plus tips • Ore de munca : 32 ore/saptamana • Cazare : poate fi asigurata si in cadrul hotelului contra cost; • Durata job : 1 an • Conditii : Personalitate deschisa, amabila, nivel conversational de engleza • EXPERIENTA NU ESTE OBLIGATORIE Pentru mai multe detalii despre hotel si despre serviciile pe care acela le ofera, puteti accesa urmatorul link: http://www.marriott.com/hotels/travel/indno-indianapolis-marriott-north/

Cerinte

Conditiile de eligibilitate pentru Internship: • Student sau Absolvent de studii superioare de maxim 12 luni de la data inceperii stagiului de internship; • Internship-ul trebuie sa fie in domeniul studiat ; prin urmare se solicita sa aveti studii de licenta sau masterale finalizate in domeniul turismului sau cle putin in domeniul economic; • Fluenta in limba engleza la nivel conversational; Conditiile de eligibilitate pentru Career Training: • Absolvent de studii superioare de minim 12 luni de la data inceperii stagiului de internship; • Training-ul trebuie sa fie in domeniul studiat ; prin urmare se solicita sa aveti studii de licenta sau masterale finalizate in domeniul turismului sau cle putin in domeniul economic; in cazul in care nu exista studii de specialitate, se poate aplica si cu o experineta in acest domeniu de minim 5 ani de zile consecutivi; • Fluenta in limba engleza la nivel conversational; • Aplicantul trebuie sa aiba o varsta cuprinsa intre 20 si maxim 30 de ani; Cum poti aplica la aceste oferte? 1. ne trimiti pe adresa noastra de email, inscrieri@ziptravel.ro modelul de CV atasat acestui email, completat cu toate datele solicitate, atasand o poza cat mai recenta cu tine in formatul pozei de buletin sau pasaport (adica pe fond alb si cat mai prezentabila posibil) pentru a putea fi analizat de echipa ZIP Travel si a ti se putea confirma acceptarea aplicatiei pentru pozitiile sus mentionate; 2. dupa ce primesti OK-ul din partea echipe ZIP Travel cu privire la continuarea procedurii de aplicare, te prezinti la sediul ZIP sau ne trimiti pe email copii dupa urmatoarele acte: • buletin de identitate; • pasaport - el trebuie sa fie valabil cu cel putin 6 luni mai mult fata de durata stagiului de internship sau training; • adeverinta de absolvent sau adeverinta de student (acolo unde este cazul); Costul programului Internship Career Training pentru aceste oferte este inclus din: 1. taxa de inscriere in program - 600 ron - se va achita dupa ce se va primi OK-ul din partea echipei ZIP Travel in ceea ce priveste CV-ul depus spre analizare; 2. costul de program - 3020 USD - se va achita dupa ce se va primi OK-ul final de angajare din partea angajatorului din America; acest cost include urmatoarele servicii: • procesarea actelor in vederea aplicarii la obtinerea vizei J1 la Ambasada USA la Bucuresti; • emiterea formularului DS 2019 necesar pentru obtinerea vizei J1; • consiliere din partea Sponsorului de viza si realizarea unei sesiuni de Orientation inainte de plecarea in USA; • supraveghere si consiliere pe intreaga durata de derulare a programului din partea ZIP Travel; Nu sunt incluse in costul de program urmatoarele servicii: • costurile de transport - bilet de avion dus - intors, biletele de tren sau de autocar; • taxa de viza J1 in valoare de 140 USD; • taxa Sevis in valoare de 180 USD (acest cost se va achita odata cu costul de program); • banii de buzunar pentru primele 2 saptamani de sedere in USA;