Detalii loc de munca - Oriunde

Descrierea jobului - S.U.A.

Programul Career Training este disponibil tot timpul anului. In cazul in care te intereseaza programele noastre de Intership si Career Training, noi iti oferim sansa de a face practica intr-o companie americana prin intermediul celor doua programe: Internship (pentru absolventii de maxim 12 luni) si Professional Career Training (indiferent de anul absolvirii). Pregatirea educationala sau profesionala a acestora trebuie sa fie tangentiale la profilul de activitate al companiilor gazda din Statele Unite. Pachetul de program include: → Procesarea actelor in vederea obtinerii vizei → Formularul DS2019 obligatoriu pentru obtinerea vizei → Asigurarea medicala → Consiliere - Orientation Tour → Ghidul Participantului → Supraveghere si sprijin pe toata durata programului Costul programului nu include urmatoarele: • Transport (avion, Greyhound, tren etc) • Taxa de Ambasada ($160) • Taxa de includere in baza de date SEVIS ($180) • Banii de buzunar Costul programului: → taxă înscriere- 600 lei ■ INDEPENDENT → taxă program: - 6 luni 1135 USD - 12 luni 1535 USD - 18 luni 1955 USD ■ PREMIUM → taxa de program: - 6 luni: 2135 USD - 12 luni: 2545 USD - 18 luni: 2955 USD

Cerinte

Conditiile de eligibilitate pentru Internship: • Absolvent de maxim 12 luni • Internship-ul trebuie sa fie in domeniul studiat • Fluenta in limba engleza • Sa demonstreze ca are legaturi puternice cu tara natala Conditiile de eligibilitate pentru Professional Career Training in SUA: → Varsta cuprinsa intre 20 si 30 de ani → Absolvent al unei facultati, indiferent in ce an → Internship-ul poate sa fie atat in domeniul studiat cu o experienta de minim 1 an in acel domeniu, cat si in orice alt domeniu in care participantul are o experienta de ce putin 5 ani → Fluenta in limba engleza

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate

Arata anuntul si prietenilor tai