Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

In cazul in care te intereseaza programele noastre de Intership si Career Training, noi iti oferim sansa de a face practica intr-o companie americana prin intermediul celor doua programe: Internship (pentru absolventii de maxim 12 luni) si Professional Career Training (indiferent de anul absolvirii). Pregatirea educationala sau profesionala a acestora trebuie sa fie tangentiale la profilul de activitate al companiilor gazda din Statele Unite. Costul programului: INDEPENDENT - taxă înscriere - 600 lei - taxă program: - 6 luni 1135 USD - 12 luni 1535 USD - 18 luni 1955 USD PREMIUM - 6 luni: 600 RON + 2135 USD - 12 luni: 600 RON + 2545 USD - 18 luni: 600 RON + 2955 USD Pachetul de program include: - Procesarea actelor in vederea obtinerii vizei - Formularul DS2019 obligatoriu pentru obtinerea vizei - Asigurarea medicala - Consiliere - Orientation Tour - Ghidul Participantului - Supraveghere si sprijin pe toata durata programului Costul programului nu include urmatoarele: - Transport (avion, Greyhound, tren etc) - Taxa de Ambasada ($140) - Taxa de includere in baza de date SEVIS ($180) - Banii de buzunar

Cerinte

Conditiile de eligibilitate pentru Internship: • Absolvent de maxim 12 luni • Internship-ul trebuie sa fie in domeniul studiat • Fluenta in limba engleza • Sa demonstreze ca are legaturi puternice cu tara natala Conditiile de eligibilitate pentru Professional Career Training in SUA: • Varsta cuprinsa intre 20 si 30 de ani • Absolvent al unei facultati, indiferent in ce an • Internship-ul poate sa fie atat in domeniul studiat cu o experienta de minim 1 an in acel domeniu, cat si in orice alt domeniu in care participantul are o experienta de ce putin 5 ani • Fluenta in limba engleza Documentele necesare la inscriere: - Formular de inscriere (de la sediul Zip) - Copie buletin/carte de identitate - Copie dupa pasaport - CV tip - 1 foto BI - dupa caz: adeverinta/ foaia matricola/ diploma de la facultate(dupa caz), tradusa si legalizata