Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Practica platita in Marea Britanie Descrierea programului Programul de Work and Study se adreseaza persoanelor care au implinit 18 ani si care doresc sa combine cursurile de formare profesionala cu o perioada de practica platita in Marea Britanie in domeniul turismului. Practica in alte domenii ca: marketing si vanzari, inginerie, finante si contabilitate, asigurari, PR si publicitate, juridic, comert international, resurse umane, administratie si secretariat, media este practica neplatita. Programul se desfasoara pe tot parcursul anului,in locatiile: Londra, Cambridge Eastbourne, Leeds Trinity, , St. Dunstans, Harrogate. Aplicantii trebuie sa cunoasca limba engleza la un nivel avansat, experienta in domeniul turismului nu este obligatorie.In cazul in care aplicantii au peste 35 ani, este necesara experienta in domeniu. Durata program: 14 sapt curs General English (15 ore/sapt.) si 16 sapt practica platita in domeniul turismului in Marea Britanie, domeniile Hospitality si Catering. Aplicantii vor primi Yellow card si beneficiaza de asistenta colaboratorilor nostri pentru obtinerea lui. Dupa primirea Yellow card-ului, aplicantii pot lucra part-time – 20 ore/sapt. – si in timpul saptamanilor de cursuri.

Cerinte

Conditii de aplicare: -varsta peste 18 ani -limba engleza nivel avansat -pentru aplicantii care au peste 35 ani este necesara experienta in domeniul turismului Conditiile de angajare: Dupa participarea la cursurile de pregatire profesionala aplicantii vor fi plasati in cadrul programului in diverse locatii din Marea Britanie. Vor lucra in hoteluri, restaurante etc. 40 ore pe saptamana, primind 5,93£/ora. Cazarea si masa vor fi asigurate contra cost-aprox. 30-50 £/sapt..