Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Internship-ul nu este un job – este mult mai mult! Internship-ul a fost creat special pentru a-ti oferi posbilitatea sa-ti faci o practica platita intr-una din companiile americane. Se stie ca in zilele noastre o experienta de munca intr-o alta tara este un mare atu adus carierei tale, tocmai din aceasta cauza M.D. Ego este aproape de tine ajutandu-te sa-ti gasesti un Intenship strict legat de domeniul in care ai studiat sau ai acumulat deja experienta. Internship-ul iti ofera oportunitatea extraordinara de a-ti imbunatatii aptitudinile profesionale si a-ti face experienta intr-o companie Americana. Foarte multi studenti si tineri profesionisti doresc sa participe intr-un program de Internship sau sa isi faca experienta intr-o companie Americana, tu poti fii unul dintre ei - nu pierde acesta sansa, aplica acum! Beneficile programului: * castigi minim 6 US $ pe ora * lucrezi intre 35- 45 ore pe saptamana; * iti imbunatatesti nivelului de engleza si aptitudinilor profesionale; * lucrezi intr-un mediu American; * castigi experientra intr-un mediu international; * calatoresti si descoperi America; * iti faci prieteni din intreaga lume.

Cerinte

Pentru a participa in programul Work and Travel trebuie sa indeplinesti urmatoarele conditii: * student la zi la o facultate de stat sau privata; * cunostinte de limba engleza – cel putin la un nivel de conversatie; * dorinta de a lucra intr-un mediu American.