Detalii loc de munca

Descrierea jobului

RENTA CRED -H.R. AGENCY recruteaza candidati cunoscatori ai limbii engleze pentru ocuparea posturilor vacante la hoteluri si restaurante din Insulele Chanel( Comonwealth). Accesul la posturile libere se realizeaza in cadrul unui program derulat in parteneriat cu firmele Topaz Blue si Ruby Red din Marea Britanie incluzand parcurgerea urmatoarelor etape: 1. candidatul transmite CV cu descrierea experientei dvs de munca in domeniul HoReCa; de preferat CV-ul va fi redactat in limba engleza, inclusiv documentele indicate in fisa de inscriere furnizata de firma noastra, la care se adauga copie dupa pasaport( insulele chanel nu sunt membre UE); si va fi insotit de cateva fotografii corp intreg, tinuta decenta; 2. RENTA CRED-H.R. AGENCY trimite CV-ul si fotografiile catre firmele partenere. In situatia in care experienta dvs de munca este considerata relevanta , vi se va comunica din UK factura pentru plata sumei de 540 GBP, suma ce reprezinta: a) 340 GBP , procesare documente ; b) 200 euro dupa primirea locului de munca si a locatiei de cazare. Acest program este conceput pentru a facilita accesul la programul NVQ de obtinere a Yellow Card si permite aplicantilor sa isi achite costurile aferente NVQ. Pe Insulele Chanel se va lucra legal, cu contract de munca incheiat direct cu angajatorul, in urmatoarele conditii: -durata contractului: 3, 6, 9 luni, posibilitate de prelungire; -posturi vacante:receptioneri, personal pentru curatenie,ospatari/barmani, etc). -program de lucru zilnic 8-10 ore, 6 zile lucratoare pe saptamana ; -salariul orar:6,08 GBP -se asigura cazare si masa contracost:80 GBP/saptamana.

Cerinte

Sunt acceptati candidatii care indeplinesc urmatoarele conditii: -persoane cu varsta cuprinsa intre 18-35 ani, vorbitori ai limbii engleze -experienta in Horeca de minim 3 luni, dovedita cu recomandari, atestate, etc; -persoane serioase care isi doresc realmente sa lucreze in UK , apte de munca in conditii de stress si program prelungit.