Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Selectam personal medical pentru clinici, spitale sau camine de batrani din Germania. Oferim si cerem maxima seriozitate. Firma este din Germania si activeaza de mult timp doar aici. Nu avem colaborari si nici nu o vom face cu alte firme din Romania. Nu percepem comisioane de mediere, taxe de inscriere sau alte taxe suplimentare. Oferim consultanta pe toata perioada contractelor de munca si intermediem doar acele joburi care necesita recunoastere profesionala(anerkennung). Partenerii nostrii sunt firme si institutii orientate spre progres, respectarea cu strictete a legilor germane si continuitate deplina. Se vor semna contracte de munca dar si de locuinta.

Cerinte

Candidatul ideal trebuie sa: - fie vorbitor de limba germana, atestat cu certificat lingvistic B1/B2, -calificat conform normelor EU 36-2005 (diplome eliberate dupa 2007 sau vechime in Romania de minimum 5 ani consecutiv, in ultimii 7 ani, atestata prin certificatul de conformitate eliberat de Ministerul Sanatatii din Romania), -fara cazier judiciar, -apt medical pentru a putea fi angajat in sistemul sanitar german.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale