Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Personal Services Group angajeaza pentru NHR Agropartners SRL: Junior Sales NHR Agropartners S.R.L, este importatorul de traditie al marcilor New Holland si Pottinger si lider de piata pentru segmentul de masini si utilaje agricole din Romania, fiind membra a concernului austriac VA Intertrading AG. Cu infrastructura la nivel national in continua dezvoltare si o experienta de peste 12 ani, NHR Agropartners S.R.L. doreste sa primeasca in echipa sa noi membrii dinamici impreuna cu care sa isi continue cresterea si dezvoltarea. Descrierea postului : Postul presupune imbinarea activitatii de vanzare directa cu cea de suport acordat catre Branch Manager, si de gestiune a contractelor de vanzari. Responsabilitati: - Desfasoara activitati specifice de vanzare si ofertare directa; - Acorda asistenta clientilor, pregateste oferte, poarta negocieri, definitiveaza vanzarea, informand permanent Branch Manager-ul; - Deruleaza si urmareste toate actiunile legate de vanzare, pana la finalizarea completa a acesteia, prin livrare si plata; - Cerceteaza si urmareste permanent evolutia pietei, prezentand tendintele acesteia catre management; - Identifica potentialii cumparatori si stabileste contacte cu acestia; - Completeaza si actualizeaza periodic informatii despre clienti;

Cerinte

- Studii superioare (domeniul agricol, tehnic sau industrial); - Minimum un an experienta intr-o pozitie similara – vanzare de utilaje pentru agricultura/constructii; - Permis de conducere auto categoria B; - Buna cunoastere a limbii engleze; - Bune cunostinte de operare a computerului (pachet Office); - Orientare catre client, intelegere a pietei si a nevoilor consumatorilor si clientilor.