Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Responsabilitati - asigura asistenta juridica si urmareste respectarea legalitatii in activitatea desfasurata in companie in tara si in Germania; - intocmeste si avizeaza contracte incheiate in cadrul firmei ; - studiaza si asigura consiliere in ceea ce priveste legilastia din Romania si Germania in domeniul dreptului muncii si al resurselor umane

Cerinte

Candidatul ideal - studii superioare juridice; - experienta anterioara intr-un post similar in cadrul unei firme de recrutare; - cunostinte de specialitate: dreptul muncii, comercial, fiscal, societar ; - creativitate, capacitate de analiza si sinteza, punctual, dedicat profesiei, aptitudini de comunicare; - cunostinte bune de operare PC; - cunostinte limba germane nivel avansat care sa-I permita sa studieze legislatia din Germania; - disponibilitate la deplasri pe term scurt in Germania

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate