Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Firma de recrutare angajam Key account pentru Grup Editorial. Program de lucru: 8:30 – 17:30 de Luni pana Vineri Descrierea postului: - Responsabil cu mentinerea si dezvoltarea relatiei de colaborare cu clientii companiei, urmarind derularea corespunzatoare a contractelor comerciale ; - Identificarea si analiza pietei potentiale si a pietei tinta; - Participarea la stabilirea planului anual de vanzari si la indeplinirea acestuia; - Desfasurarea activitatii de vanzare (discutie preliminara, prezentare oferta/proiect, incheiere contract); - Asigurarea innoirii portofoliului de clienti; - Analiza produselor oferite de concurenta; - Identificarea nevoilor de publicitate pe termen mediu si lung, participarea in procesul de planificare strategica a mixului promotional – publicitate; - Coordoneaza si monitorizeaza activitatea echipei si interactiunea cu celelalte departamente; - Realizeaza evaluari si gaseste solutii de rezolvare a eventualelor probleme asociate stocurilor, produselor neconforme, comenzilor, vanzarilor, soldurilor, scadentelor, sconturilor conform conditiilor comerciale agreate cu clientii companiei; - Supervizeaza comenzile interne de marfa si rapoartele transmise periodic catre clientii companiei; - Verifica respectarea termenelor de livrare contractuale; - Supervizeaza incasarea creantelor conform contractelor agreate - Intocmeste corespondenta permanenta cu partenerii comerciali specificati anterior ; Oferta (bonusuri, beneficii): •Salariul lunar oferit: 2000 Lei (negociabil in functie de nivelul de implicare, performanta si rezultate) •Participare la targuri si expozitii •Participare la conferinte si seminarii legate de domeniul de activitate •Masina de serviciu

Cerinte

Cerinte post: - Studii superioare de specialitate; - Experienta in domeniu pe un post similar de cel putin doi ani; - Atentie la detalii, orientare catre client si catre rezultate; - Cunostinte si abilitati de marketing si management financiar; - Posesor permis categoria B; - Capacitate de analiza; - Viziune personala si strategii de lucru; - Intelegerea indicatorilor financiari si de profit; - Capacitate de organizare si sortare a prioritatilor; - disponibilitate pentru deplasari;

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate