Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Native Recruitment GmbH este o agentie de recrutare si consultanta in resurse umane, specializata pe domeniul IT, cu sediul in Berlin, Germania. Scopul nostru este de a explora potentialul pentru a ne sustine atat clientii, cat si candidatii in drumul catre succes si performanta. Clientul nostru este o companie internationala cu locatii in U.S.A si Bulgaria, reprezentand principala platforma cloud de design applicatii web si mobile pentru Apple iOS si Android. Platforma ofera o solutie de tip self-service care permite persoanelor fara experienta tehnica sa creeze aplicatii mobile de calitate superioare in doar cateva ore. Compania doreste sa angajeze un Lead iOS Developer pentru biroul din Sofia, Bulgaria. Esti pasionat de iOS developement ? Ai destul experienta incat sa fi numit Senior developer ? Esti pregatit sa treci la urmatorul nivel ? LEAD iOS DEVELOPER Responsabilitati: Dezvoltarea de aplicatii si proiecte complexe pentru iPAD si iPHONE; Dezvoltarea unei platforme web de tip cloud-based; Coordonarea unei echipe de dezvoltatori; Responsabilitati de dezvoltare si project management;

Cerinte

Candidatul ideal: Cel putin 3 ani de experienta in iOS development; Aptitudini dezvoltate de leadership si dorinta de a conduce o echipa; Cunostinte complexe de full life-cycle project management si metodologia Scrum; Aptitudini organizatorice, de coordonare, de evaluare a performantei; Capacitatea de a lua decizii rapide si eficiente; Initiativa si capacitatea de a planifica noi metode de dezvoltare; Capacitatea de a motiva o echipa Nivel avansat de limba engleza; Ce vi se ofera? Posibilitatea de a deveni Team Leader-ul unei echipe de dezvoltatori; Oferta salariala atractiva; Oportunitatea reala de dezvoltare profesionala in project management cu proiecte internationale de software si mobile development; Oportunitatea de a coordona dezvoltarea de produse complexe cloud-based; Dezvoltare profesionala intr-un mediu multicultural, creativ, prietenos, energic unde se incurajeaza colaborarea si lucru in echipa; Colaborare de lunga durata cu o companie stabila si inovativa; Confidentialitatea informatiilor va fi asigurata pentru toti aplicantii ! Numai candidatii selectati vor fi contactati!