Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

FARA COMISION! Clientul nostru canadian selecteaza URGENT 20-30 candidati pentru posturile de MECANIC AGRICOL/TEHNICIAN UTILAJE GRELE pentru Saskatchewan (CANADA) Aveti posibilitatea de a va fi platit biletul de avion de catre angajatorul din Canada! Posibilitatea unei pozitii permanente - eligibilitate pentru rezidenta permanenta. Principalele RESPONSABILITATI; - efectueaza diagnostice, reparatii si intretinere a utilajelor si echipamentelor agricole; - construieste/mentine relatii puternice cu clienii; - furnizeaza in mod profesional serviciile catre clienti; - efectueaza diagnostice pentru utilajele si echipamentele electrice agricole; - decide care sunt reparatiile necesare; - efectueaza cu promtitudine reparatiile utilajelor si echipamentelor agricole; - comunica departamentului de management toate reparatiile identificate in vederea obtinerii aprobarii clientului; - efectueaza training-uri necesare dezvoltarii; - completeaza documente, rapoarte si formulare dupa caz; - sa aiba cunostinte ale produselor si echipamentelor agricole John Deere; - sa pastreze in stare buna instrumentele, echipamentele si vehiculele; - precum si orice alte responsabilitati. Program de lucru: 8-12 ore/zi; 5 zile/saptamana Se lucreaza in schimburi, in weekenduri si ore suplimentare atunci cand este necesar. Durata contractului de angajare: 12-24 luni; cu posibilitatea unei pozitii permanente - eligibilitate pentru rezidenta permanenta Tip salarizare:fixa Frecventa plata:la 2 saptamani Moneda de plata:CAD Salariul minim:21.00 $/ora Salariul maxim:25.00 $/ora Ore suplimentare platite:Da Posibilitati cresteri salariale:Da

Cerinte

Studii minim necesare:Liceu Experienta necesara:Intre 2 - 5 Ani Calificari solicitate:Calificare ca muncitor in agricultura/pe utilaje grele sau experienta echivalenta CERINTE: - cunostinte dovedite ale metodelor, materialelor, instrumentelor si tehnicilor utilizate in repararea utilajelor si echipamentelor agricole. - cunostinte mecanice, electrice si sisteme hidraulice; - abilitati de operare a vehiculelor si a echipamentelor utilizate in scopuri de diagnosticare. COSTURI PROGRAM: 1) Taxa de procesare a dosarului : 500 RON – se plateste la semnarea contractului de mediere; 2) Taxa de mediere: GRATUIT; 3) Taxa la ambasada pentru permisul de munca 4) Bilet avion Romania – Canada (preturile variaza de la caz la caz), dar daca va inscrieti pe acest program aveti posibilitatea ca biletul de avion sa va fie platit de catre angajatorul din Canada! 5) Alte costuri suportate de candidat: - Bani de buzunar (pentru mancare) pana la incasarea primului castig (min 200CAD) - Bani de buzunar pentru cazarea temporara din Canada (500CAD chiria pe prima luna + jumatate din depozit(250CAD)); se plateste la sosire in Canada, iar a doua jumatate din depozit se plateste in a doua luna.