Detalii loc de munca

Descrierea jobului

MONTATOR CERAMICA Informatii despre post: Denumirea postului: MONTATOR CERAMICA (faianta, gresie, marmura, granit, piatra si alte placaje folosite in constructii) Titlu profesiei:“Tilesetter” (Cod NOC: 7283) (NOC) de la National Occupational Classification” Posturi disponibile: 12 (doisprezece) Nivelul educational: Liceu sau Scoala profesionala in domeniu Calificari: Diploma sau certificate de calificare in domeniu. Durata contractului: 2 (doi) ani cu posibilitate de prelungire. Forma de angajare: Permanent Perioada determinata : 2 ani cu prelungire Program zilnic: 8 ore normale de lucru pe zi Program saptamanal: 40 ore normale de lucru pe saptamana Program suplimentar: Posibilitatea de lucru de minimum 2 ore pe zi Salariu per ore normale de lucru: 25.00$ (CAD) pe ora pentru de 40 de ore pe saptamana Salariu per ore suplimentare de lucru: 37.50 $ (CAD) platite dupa cele 44 de ore per saptamana Beneficii: -Cazare asigurata de catre angajator. -Asigurare de grup anuala -Posibilitatea de a primi rezidenta permanenta dupa primii doi ani de munca consecutivi; -14 zile concediu anual Locul de amplasare: Canada

Cerinte

Cerinte: Indemanare, simt practic si artistic, pedant, rezistenta la program prelungit, onest si bine motivat. Experienta: Minimum 5 ani in domeniu. Eventual referinte Limbi straine necesare: ENGLEZA/FRANCEZA (Vorbit, citit, Scries) nivel mediu Locatii punct de lucru: Comercial, industrial, rezidential Zona de lucru majora: Construirea, repararea, lucrari de proiectare de specialitate Zona de Specializare: TILESETTING “Montator Ceramica” Materiale folosite: Ceramica, mozaic, marmura, granit, piatra etc. Competente specifice: Pregatirea masurii si marcarea suprafetei care urmeaza sa fie acoperita cu materialele mai sus mentionate, se amesteca, se aplica si se raspandesc substante adezive. Montarea placilor de gresie in locatii si se aplica presiune pentru a le aplica la baza, Aliniat si indreptat gresie, taiere si potrivire gresie in jurul valorii de obstacole, chitul finisat in articulatii si intre dale. Scoateterea si inlocuirea dalelor/bucatilor crapate sau deteriorate, determina cele mai bune aspectul de gresie, Consolidarea suprafetelor sau construirea in baze necesare, taiere de suprafata, incleere si instalare marmura si granit Echipament de lucru: Salopete, Incaltaminte de siguranta cu bombeu de otel, Genunchiere, Casca de Protectie, Ochelari de Protectie etc Conditiile de lucru si capacitatile fizice: manipularea sarcinilor grele, Indoire, chircire, ingenunchind sau intinzand site Mediul de lucru: Normale pentru o locatie in constructii si finisaje