Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Responsabilitati Acorda suport Directorului de Retail in implementarea strategiei comerciale a diviziei de retail in cadrul companiei, integrand politicile comerciale si de marketing; Monitorizeaza indeplinirea targetului de vanzari si a bugetelor de venituri si cheltuieli la nivelul retelei de retail, raportand periodic Directorului de Retail progresele inregistrate, precum si eventualele riscuri care pot periclita realizarea acestora; Urmareste realizarea indicatorilor de rentabilitate stabiliti; Coordoneaza operatiunile pe intreaga retea de retail, urmarind planificarea, organizarea, controlul si evaluarea activitatii magazinelor la nivel national; Urmareste aplicarea procedurilor de lucru in cadrul retelei de retail; Supervizeaza procesul de achizitii in vederea dimensionarii corecte a stocurilor; Promoveaza valorile si principiile companiei prin exemplul personal in vederea cladirii unei culturi organizationala bazata pe orientarea catre client in cadrul magazinelor.

Cerinte

Cerinte Studii superioare in domeniul comercial, marketing, management; Minim 3 ani experienta in pozitii similare in domeniul retail (cash&carry/DIY); Excelente abilitati de comunicare si negociere, de coordonare si dezvoltare a echipei; Atitudine proactiva, orientata catre atingerea obiectivelor; Excelente abilitati de vanzare si relationare cu consumatorul final; Cunostinte si experienta in domeniul marketing, merchandising; Cunostinte solide in analiza eficientei operationale specifice: rotatia stocurilor, vanzari la raft, etc. Cunostinte de operare PC; Cunostinte limba engleza; Carnet conducere categoria B. Beneficii Oferite Posibilitatea de dezvoltare profesionala in cadrul unei echipe manageriale dinamice si competitive; Pachet salarial motivant in functie de performantele obtinute in indeplinirea obiectivelor; Masina de serviciu, laptop.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate