Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Descrierea job-ului: - Candidatii vor fi pregatiti pentru a Deveni Manager International Transport; - Programul de training pentru aceasta pozitie este de 4-5 luni in functie de pregatirea educationala anterioara a candidatului. In aceasta perioada candidatul va fi angajat al companiei si va invata toate procesele si procedurile de lucru in ceea ce priveste transportul international rutier si feroviar de marfa intre clientii si furnizorii companiei. - Dupa absolvirea programului de training, candidatul va desfasura munca de Manager International Transport si i se vor aloca un anumit numar de clienti pentru organizarea logistica intre Romania si alte tari europene. - Pozitia presupune un inalt nivel de responsabilitate si ofera putere de decizie - angajatul va fi direct responsabil de urmatoarele etape ale transportului: - primirea comenzilor din partea clientilor companiei - sau dupa caz contactarea acestora pentru obtinerea comenzii - aceasta actiune presupune bune abilitati de vanzare si negociere; - contactarea furnizorilor de transport pentru asigurarea transportului in conditiile solicitate de client - negociere cu furnizorii pentru obtinerea celui mai bun pret; - ruta transportului rutier sau feroviar (sau combinat) va fi din Romania catre alte tari europene; - organizarea transportului - asigurarea incarcarii si descarcarii marfurilor in termenele stabilite impreuna cu clientii si furnizorii;

Cerinte

Cerinte: - Absolventi promotiile 2008-2009-2010-2011 ale Universitatilor de Management / Business School, urmatoarele specializari: Management, Transport - Logistica, Marketing sau specializari similare. Candidatii cu specializari in domeniul financiar/bancar/contabilitate nu vor fi acceptati. - Absolventi Universitate sau Masterat in specializarile precizate mai sus. - Limbi straine: Engleza- mediu, Germana- avansat. - Nu se solicita experienta anterioara - se cauta persoane la inceput de cariera, care doresc sa dezvolte o cariera internationala in domeniul Logistica / Transport.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate