Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Responsabilitati • Conduce si organizeaza activitatea echipei de vanzari in scopul atingerii obiectivelor stabilite in planul de vanzari; • Analizeaza tendinţele pieţei pentru a identifica oportunităţile de dezvoltare prin cresterea cotei de piata si extinderea portofoliul de clienţi; • Implementeaza strategia de vânzări a companiei la nivel local pentru anul în curs; • Participă la negocierea contractelor de vânzări şi reprezintă societatea la încheierea contractelor comerciale cu clientii; • Coordoneaza programul de vizite la clienti, procesul de ofertare si contractare in scopul atingerii obiectivelor propuse; • Coordoneaza, urmareste si raspunde de incasarea in termen a creantelor; • Participă la elaborarea bugetelor anuale pentru punctul de lucru pe care il coordoneaza; • Analizeaza eficienta si performantele functionarii sistemului de vanzari si achizitii/logistica si propune masurile necesare in vederea realizarii unei eficiente maxime; • Coordoneaza procesul de achizitii, procesele de comanda si dimensionarea corecta a stocului; • Ofera indrumare si suport echipei prin promovarea valorilor si principiilor companiei; • Gestioneaza activitatea departamentului, prin monitorizarea realizarii obiectivelor; • Implementeaza politica de resurse umane (politica de evaluare, recompensare, recrutare si de dezvoltare a personalului); • Motiveaza si inspira echipa in vederea atingerii obiectivelor propuse; evalueaza performantele acesteia, atat individual cat si colectiv si propune un plan de dezvoltare a membrilor echipei.

Cerinte

Candidatul ideal are urmatorul profil: • Studii superioare; • Minim 3 ani experienta in pozitii similare, in coordonarea unei echipe de vanzari; • Excelente abilitati de comunicare si negociere • Atitudine proactiva, orientate catre atingerea obiectivelor; • Abilitatea de a dezvolta relatii profesionale, pentru a crea reteaua de clienti si parteneri strategici; • Cunostinte in analiza eficienta operationala specifica: stocuri, logistica etc; • Limba engleza; • Cunostinte de operare PC; • Carnet conducere categoria B. Oferta: • Posibilitatea de dezvoltare profesionala in cadrul unei echipe manageriale dinamice si competitive; • Pachet salarial motivant in functie de performantele obtinute in indeplinirea obiectivelor; • Masina, telefon, laptop.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate