Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Project manager - activităţi pentru copii Atribuții - managementul unora dintre proiectele educaționale ale Agenției Medieval Praxis; - coordonarea activităţilor din Tabăra medievală pentru copii; - promovarea proiectelor educaționale ale agenției în mediile unde se găseşte publicul ţintă; - implicare în realizarea conceptelor de eveniment şi a materialelor de comunicare;

Cerinte

Candidatul ideal ar trebui sa satisfacă următoarele cerinţe: - atitudine pozitivă, bun organizator, perseverent, dinamic, capacitate de lucru în echipă, rezistenţă la stres, disponibilitate pentru activitate prelungită; - Extrovertit, bune abilităţi de comunicare verbală şi scrisă; - experienţă relevantă în lucrul cu copiii; - experienţă în project management. Experienţa în administrarea de proiecte educaţionale reprezintă un avantaj; - disponiblitate de deplasare pentru perioade scurte în taberele, excursiile sau pentru evenimentele organizate de Agenţie; - interes pentru zona de evenimente medievale şi de muzică veche; - deschiderea spre învăţare continuă și disponibilitatea pentru formare profesională; - studii superioare; Constituie un avantaj: - experienţă în organizarea și susţinerea de activităţi educaţionale extraşcolare: tabere tematice, jocuri, ateliere, etc; - calificări şi experienţă pedagogică și extracurriculară; - experienţa de lucru în: organizarea de evenimente culturale, vânzarea de servicii sau produse culturale, organizare de evenimente pentru copii.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate