Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Atribuţii şi responsabilităţi: Sustine interviuri Are grija de conturile mari ale companiei Se ocupa de prosepectarea clientiilor noi Coordoneaza programul de training adresat persoanelor fizice Îndeplineşte sarcinile delegate de directorul general Ţine şi administrează agenda directorului, îl asistă la întalniri de serviciu Preia şi direcţionează apeluri telefonice Administrează documentaţia: a. care ajunge în firmă: faxuri , scrisori pe care le verifică şi le redirecţionează dacă este cazul b. internă: redactare documente, scrisori sau expedierea corespondenţei produsă de personalul firmei prin poştă/fax c.arhivează documentele firmei Primeşte persoanele cu care firma colaborează, vizitatorii care vin în contact cu directorul sau alţi salariaţi Face rezervări : avion , hotel, tren Asigură transportul de la şi la aeroport a colaboratorilor/vizitatorilor Ţine evidenţa persoanelor străine care se prezintă în calitate de colaboratori ai firmei Achită diversele cheltuieli cu utilităţile firmei: apă, curent, gaze, chirie Efectuează traducerea anumitor documente Asigura suport administrativ pentru toate departamentele firmei Asigură activitatea de protocol din cadrul întâlnirilor Să aibă o ţinută decentă (office) şi un limbaj adecvat Respectă regulamentul de ordine interioară Respectă şi îndeplineşte cu stricteţe normele PSI şi protecţie a muncii Păstrează secretul de serviciu conform normelor aplicate

Cerinte

Studii: administrative, economice ( studii superioare) Specializari sau cursuri: de comunicare , calculator (ECDL) Vechime în specialitate:3 5 an Asistenta managerului reprezintă cartea de vizită a organizaţiei (interfaţa cu lumea exterioară) Capacitatea de organizare a timpului (time management) şi a sarcinilor de lucru Atenţie distributivă Orientare către cerinţele managerului dar şi a celorlaţi clienţi care intră în colaborare cu firma Atentă la detalii Realizează mai multe sarcini în acelaşi timp Inteligentă (gândire logică, memorie) Diplomatie Corectitudine, seriozitate, comunicativă, deschisă la nou, sinceră, punctuală Capacitatea de a respecta termenele limită Alte cerinţe: Cunoştinţe Word, Excel, Internet ,Html , intretinere site Limbi străine: Engleză- foarte bine; o altă limbă reprezintă un avantaj Salariu şi beneficii: Salariu net: se negociaza la interviu Decontare transport Prime de sărbători